LEGENDY WARSZAWY

legendy warszawy

Nasza jest noc śpiewał Mieczysław Fogg. I nasz będzie wieczór z jego piosenkami – już w niedzielę o 21.00 w Plażowej kolejny koncert z cyklu Legendy Warszawy! Ta ostatnia niedziela sierpnia czeka!

Legendy Warszawy to wehikuł czasu dzięki któremu będziemy mogli poznać największe osobowości polskiej piosenki tak mocno wpisane w historię Warszawy. A to wszystko w designerskich przestrzeniach kawiarni Plażowa.

Projekt Legendy Warszawy ma na celu przywołanie twórczości największych osobowości muzyki popularnej XX wieku, które związane były z Warszawą. Inicjatywa, za zadanie ma, zarówno przypomnienie tych niezwykłych postaci, które realnie wpływały na międzywojenne i powojenne życie warszawskiej kultury, jak i oddanie im hołdu.

W najpiękniejszy z możliwych sposobów – przywołania piosenek, które tak bardzo pokochała publiczność, przygotowanych przez muzyków i aktorów współczesnych warszawskich scen. Półtora godzinne koncerty będą przeplatane opowieściami o przywoływanych postaciach .

Każdy z kolejnych odcinków cyklu będzie poświęcony tylko i wyłącznie jednej postaci. Projekt nie tylko przypominam Warszawiakom o ich dawnych sławach, ale także pozwala zrelaksować się w nostalgicznej atmosferze i pięknych okolicznościach przyrody.

Tym razem w Plażowej będziecie mogli usłyszeć twórczość Mieczysława Fogga – autora piosenek Ta ostatnia niedziela,Piosenki o mojej Warszawie czy Tango Milonga. Utwory te przywołają: Jacek Zawada (wokal), Tomasz Wielechowski (pianino), Wojciech Zalewski (kontrabas) i Kamil Siciak (bębny).

Projekt jest współfinansowany ze środków M.St. Warszawy.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1521113388107408/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *