O FUNDACJI

Fundacja Do Dzieła!

Powstaliśmy w 2009 roku. Z wiarą w zmianę świata na lepsze, w którym żyjemy, możemy śmiało działać pod banderą Do Dzieła!
Fascynują nas najróżniejsze obszary kultury, dlatego jesteśmy fundacją o wielu twarzach – gdzieś dźwięczy nam hasło „tu pełna kultura i nieważne jest, która”.

W pierwszym roku działalności realizowaliśmy festiwal Street Art Doping, obchodziliśmy hucznie 80. Urodziny Stanisława Barei w dawnym kinie Wars,  organizowaliśmy spotkania i debaty.  Przez kolejne pięć lat wyprodukowaliśmy pięć edycji festiwalu Street Art Doping, który stał się jednym z najbardziej prestiżowych festiwali w Polsce. Zorganizowaliśmy także pierwszą dużą zbiorową wystawę polskich artystów związanych ze street artem w warszawskiej Soho Factory. Poza produkcją wielkoformatowych murali (realizowanych także poza festiwalem Street Art. Doping) organizowaliśmy także wiele wystaw w przestrzeni publicznej, galeriach, klubach i kawiarniach.

Fundacja Do Dzieła! stoi także za pierwszymi wydarzeniami aktywizującymi życie nad Wisłą. W 2009 roku zorganizowała koncerty na barce (notabene tej samej, na której trzy lata później powstała popularna letnia klubokawiarnia Barka).

Fundacja od początku istnienia klubu Cud nad Wisłą dbała o animację nadwiślańskiej przestrzeni: efektem były liczne warsztaty, spotkania i plenerowe spektakle (projekt PrzyStań nad Wisłą), niedzielnych koncertów Jazz nad Wisłą (realizowany konsekwentnie od 2010 roku) czy wspólne z Uniwersytetem Warszawskim działania na rzecz popularyzacji klasyki polskiej literatury.

Naszymi partnerami, z którymi z przyjemnością współpracowaliśmy i współpracujemy byli: Biuro Kultury M. St . Warszawy, Ministerstwo Kultury, Polskie Linie Kolejowe, Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz organizacje pozarządowe takiej jak Fundacja Krystyny Jandy na rzecz Kultury, Fundacja Inna Przestrzeń, Stowarzyszenie Teatru Konsekwentnego, Fundacja Archeologii Fotografii.

W 2014 roku Fundacja Do Dzieła! rozpoczyna projekty międzynarodowe – zaczynamy od Street Art Common Experience w Stambule.