STREET ART DOPING 2022

SAD_2022_cover_FB

Zaczynamy!
Sztuka znów wychodzi na ulice Warszawy. Do stolicy wraca Phlegm, autor jednego z najbardziej lubianych murali, który przed laty zniknął wraz z budynkiem. Praca tego walijskiego artysty przy Mińskiej, której mieszkańcy nadali nazwę „Zamek”, była jednym z najbardziej lubianych i cenionych dzieł w przestrzeni publicznej Warszawy. Phlegm wrócił i tworzy pracę przy ul. Stalowej 47. Z pewnością jego wyjątkowy, bazujący na rysunku, przedstawiający charakterystyczne komiksowe postaci styl znów podbije nasze serca.
Drugim muralem który powstanie w ramach Street Art Doping będzie praca Bartłomieja Stypki. Ten mistrz szablonu przez lata współtworzył grupę artystyczną Monstfur, od kilku lat solowo kontynuuje i rozwija styl znany z wcześniejszych działań. Właśnie można oglądać jego autorską wystawę „Air 2.0” w rodzimej Częstochowie (Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych do 4.11). Bartłomiej Stypka zafascynowany przenikaniem się, symbiozą, ale i walką natury i kultury, znany z precyzji szablonowego cięcia, stworzy swój pierwszy solowy mural w Warszawie przy ul. 11 listopada 54.
„Flower Power” z kolei to tytuł eksperymentu w przestrzeni miejskiej, łączącego sztukę, architekturę i przyrodę, za którym stoi Bartosz Jańczak. Artysta inspirując się industrialnymi maszynami rodem z socrealistycznych fabryk, postanowił stworzyć obiekty sztuki użytkowej, rzeźby, które tak cieszą oko jak i dają przestrzeń dla natury, są nośnikami zieleni. Pierwsza z nich powstanie w ramach Street Art Doping 2022.
Bartosz Janczak jest rzeźbiarzem, kuratorem i projektantem graficznym, urodzonym w Polsce, obecnie mieszka na Filipinach. Inspiruje się wojskowymi strukturami obronnymi, brutalistyczną architekturą i monumentami bloku wschodniego. Praca zostanie pokazana na bulwarach wiślanych, a na wiosnę trafi na stałe w wybrane przez mieszkańców miejsce.
Autorem grafiki jest Make It Simple.
Street Art Doping jest współfinansowany przez M. St. Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *