Jesień nad Wisłą

jesien_barka_post
Jak wygląda jesień nad Wisłą? Na iBarce jest i kolorowo, i czarno-biało, można rzucić okiem na dalekie podróże i na drugi brzeg! Zobaczcie co będzie się działo w najbliższy weekend, kiedy iBarka ożywi nowy bulwar im. Jana Karskiego!

Jak wyglądała Wisła 100 lat temu i jak zmieniła się przez ten czas? Dzięki zdjęciom z Narodowego Archiwum Cyfrowego możemy poznać Wisłę XX wieku oraz ludzi, którzy spędzali nad nią i na niej czas! Klimatyczne potańcówki, wyścigi motorówkami, najsłynniejsze plaże zachwycą w multimedialnym pokazie.

Poszukiwacze przygód mogą wziąć udział w grze terenowej wymyślonej przez www.wislawarszawska.pl w ramach projektu Life +. Chętni powinni zebrać 2-5 osób i zapisać się: kontakt@infobarka.pl. W weekend będzie można odebrać karty gry, tablety i rozpocząć wycieczkę od Mostu Gdańskiego do Saskiej Kępy. Zwycięzcy będą mogli zobaczyć Wisłę z nowej perspektywy dzięki rejsowi z iBarką!

O 13 w niedzielę spojrzymy na Kaukaz, pełen kontrastów, który przedstawi nam Michał Litwiniec. Mówi o sobie niby podróżnik, niby mieszkaniec, bo na miejscu musiał się zameldować. Oprócz pięknych zdjęć w niedzielę popołudniu odbędzie się wernisaż prac Antka Starzyńskiego, związanego z iBarką, odpowiedzialnego m. in. za zmontowanie pokazu ze zdjęć NAC.
Przez cały weekend zapraszamy na taras iBarki z widokiem na dziki, praski brzeg Wisły albo do środka, zobaczyć prezentację Ludzie Wisły, o obecnych wiślanych aktywistach, przygotowaną we współpracy z Dzielnicą Wisła.

iBarka to punkt wiedzy o Wiśle i multimedialne muzeum – w trakcie wakacji można było tam oglądać liczne wystawy i filmy dotyczące wiślanego życia, wziąć udział w warsztatach Zachęty czy w medytacjach. Dotychczas stacjonowała przy Pomoście 511 – w ten weekend zapraszamy na Bulwary Karskiego.

iBarka
Bulwary Karskiego
1.10 sobota 12-17
2.10 niedziela 12-18

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1804418163113204/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *